Pro všechny, co to tu mají rádi...

O co tu jde?

Přátelé Podkozí je parta sousedů hlavně ze Starého Potoka. Protože to tu máme rádi a chceme si tu hezky bydlet (a možná i pást kozy ;-), založili jsme občanské sdružení. Máme to tu rádi a chceme něco udělat proto, aby se tu příjemně a dobře žilo!

Co chceme a jak?

Co chceme dělat?

 • chceme chránit životní prostředí, jedinečnou krajinu a čistou přírodu kolem Kačáku na okraji CHKO Křivoklátsko
 • chceme zlepšovat občanskou vybavenost v Podkozí (internet, obchod, cesty, ad.), protože tu relativně dost lidí bydlí celoročně
 • chceme podporovat aktivní občanskou společnost, zajímat se o věci kolem nás a rozhodování o obci a jejím okolí

Jak to chceme dělat?

 • sledovat dění v Chyňavě a v okolí Podkozí
 • pořádat brigády a jiné dobrovolnické akce
 • organizovat kulturní akce a projekty
 • shánět na to peníze z veřejných i soukromých zdrojů

Inspirujeme se u sdružení Vodňany žijou! Příklad malého města, kterému parta mladých lidí nalila novou krev do žil.

Historie sdružení

V létě 2011 se dala dohromady parta sousedů z trampské osady Starý potok. Bylo nás víc, kterým vadilo, že silnice na Prahu je již po třetí za poslední roky zavřená. Také nás mrzí, že přestože v Podkozí žijí desítky lidí celoročně, je tu špatná občanská vybavenost.

Slovo dalo slovo a tak jsme usoudili, že nejlepším nástrojem, jak se pustit do vlastních projektů, bude občanské sdružení. To se může ucházet o různé grantové zdroje a realizovat vlastní projekty a aktivity. Jsme zatím na začátku a víme, že to nebude jednoduché. Chceme postupovat krok po kroku, od menších aktivit k větším, které jsou organizačně i finančně náročné. Chceme být dobrým partnerem pro obec Chyňava, pod kterou Podkozí spadá.

Sdružení bylo původně zaregistrováno jako Sdružení obyvatel Podkozí a trampských osad. Protože se tento název setkal s nelibostí ostatních obyvatel, rozhodli jsme se název změnit. Věříme, že naše aktivity a tato stránka pomohou vyvrátit obavy, které panovaly při založení našeho sdružení.

Stanovy, členství a jiné oficiality

Dne 18. září 2011 se konala ustavující členská schůze - zde najdete pozvánku a zápis z ustavující schůze. Na schůzi byly přijaty původní stanovy sdružení a zvoleno předsednictvo a revizor občanského sdružení.

Dne 16. listopadu 2011 proběhla první (veřejná) členská schůze, zde najdete zápis z první členské schůze. Na schůzi došlo ke změně názvu sdružení a byl schválen plán činnosti sdružení , jehož naplňování bude závislé na finančních prostředcích.

Nové stanovy občanského sdružení schválilo Ministerstvo vnitra 6.1.2012 - podívejte se: stanovy Pratele Podkozi.pdf (152,3 kB)

Dne 18.ledna 2014 proběhla členská (volební) schůze, zápis najdete zde. Od 1.1.2014 se o.s. mění dle nového občanského zákoníku na spolek.

Sdružení vede výkonný výbor, který se schází na nepravidelných schůzích v tomto složení:

 • Kateřina Husová - předsedkyně
 • Milan Řezníček - místopředseda
 • Lubica Kotoučková - expertka na fundraising
 • Filomena Jičínská - revizorka sdružení

Členství

Členem občanského sdružení Přátelé Podkozí, o.s. se může stát jakákoliv osoba starší 18 let, která má ráda Podkozí a okolí a chce pro něj něco udělat.

Ve sdružení se neplatí členský poplatek a je vítána jakákoliv vlastní aktivita. Do sdružení lze vstoupit vyplněním přihlášky a jejím odesláním (poštou, emailem).

V současné době registruje sdružení asi 10 členů.

Financování

Sdružení má transparentní účet u banky FIO, podívejte se. Jeho číslo je 2900225589/2010

Sdružení se podařilo dvakrát získat grant Nadace Vodafone. Výdaje sdružení a jeho čerpání jsou shrnuty zde.

 

 

 

 

Vyhledávání

Stalo se

25.01.2016 23:21

Členská schůze 2015

Zde je zápis z Členské schůze Přátelé Podkozí, která byla svolána na dne 29.11., resp. 8.1. sdružení je přeregistrováno na spolek Přátelé Podkozí u Městského soudu v Praze; nejvyšší orgán je členská schůze, předseda - statutární zástupce se volí na 3 roky, stanovy dostupné na internetu rozpočet...
28.06.2015 18:06

Starý Potok zabodoval na Běhu kamarádství

Naše trampská osada Starý Potok se v hojném počtu zúčastnila 44. Běhu kamarádství, pořádaného osadou Batalion 27.6.2015. Medaily ve svých kategoriích posbírali: Alena Řezníčková (1. místo ženy 35-49let), Milan Řezníček (muži nad 50 let), Saša Sýkorová (rodinný tým). Dále absolutně nejrychlejší...
30.05.2015 18:14

Vystoupení ve Svárově

Úspěšně jsme vystoupili při Dnu matek v Kostele sv. Lukáše ve Svárově v neděli 10. května, a to jako duo zpívajících maminek Ivana Machová (blizkonebe.cz) a Kateřina Polačková Husová. Před námi vystoupil sbor seniorů Slunce z Unhošti. V pátek 29. května jsme již podruhé vystoupili na svárovské Noci...
21.05.2015 00:04

Bridáda Ukliďme v Podkozí

Nakonec z toho bylo příjemné sousedské dopoledne, byť mnoho nových tváří se neobjevilo, zato asi 4 děti, několik psů, želev a jeden velmi starý pán.
16.04.2015 01:02

Dopis Zastupitelům a Ing. Vilhelmové (MěÚ Beroun)

K pondělí 12.4. zaslán tento dopis: 2015_UP_Dopis ZO.doc (30720)
19.03.2015 00:47

Politika Chyňavy / InSights from Chynava

Na pondělí 2.3.2015 bylo svoláno ZO obce Chyňava - agenda. Naštěstí jsme si všimli, že je na programu i územní plán. Přílohou bohužel nebylo nic. /Jen pro zajímavost: na webu a ÚD se oznámení zřejmě objevilo v termínu, tj. 14.2., nicméně emailem bylo rozesláno až 18.2./ Na ZO bylo neprve...
07.01.2015 23:15

Putování ze Svárova do Betléma

Potěšte oko shlédnutím Vánočního příběhu https://www.youtube.com/watch?v=hMmXQEmDpRQ
12.06.2014 00:31

Pohádkový les 2014: poslední Indiáni z Podkozí

Na letošním 6. pohádkovém lese jsme - coby parta 3 + 1 dítě - vytvořili Rezervaci posledních Indiánů. Rudá tvář s bledou tváří se nebavit, když bledá tvář zlobit, rudá tvář skalpovat.
16.05.2014 22:15

Členská schůze a Mezi Hrady

Pomocí SMS zprávy byla na pátek 9. 5. 2014 od 18h svolána členská schůze o.s. Přátelé Podkozí do Srubu. Zúčastnili se tito přátelé: L. Kotoučková, M. Routa, Řezníčkovi, Polačkovi, Šišolákovi Projednaná agenda: Bylo schváleno členství v Místní akční skupině Mezi Hrady. Jde o podporu obcí, spolků a...
05.04.2014 23:32

And the winner is Podkozi!

Vítězi v soutěži Rok na vsi vyhlášené paní Markétou Holečkovou se v kategorii lidé staly 3 fotografie z Podkozí. 1. místo: Vojta Stádník - Průvod masopustní 2. + 3. místo: Roman Sýkora - Masopustní masky  a Kateřina Polačková-Husová - Betlém v Podkozí Máme radost, že naše akce mají šťávu,...

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode